Pielęgnacja włosów farbowanych

Dziś wiele kobiet decyduje się na to, by farbować włosy. U niektórych bardzo szybko pojawia się siwizna, co może wpływać na poczucie własnej wartości. W takich sytuacjach zdecydowanie najlepiej jest ratować się właśnie farbą. Oczywiście nim zdecydujemy się na taki krok musimy pamiętać o tym, że włosy będzie trzeba farbować cyklicznie. Pojawiać będzie nam się także odrost, który nie zawsze wygląda estetycznie. Dziś jednak fryzjerzy działają na najlepszych kosmetykach, a ich umiejętności są na bardzo wysokim poziomie. Dlatego włosy farbowane, czasem w ogóle takich nie przypominają.

Czy trudno jest zadbać o włosy farbowane?

Czasem może nam się jednak wydawać, że farbowanie włosów wiąże się z ogromną odpowiedzialnością. Będzie trzeba bowiem o nie należycie dbać, szczególnie w okresie lata. Wówczas promienie UV mogą mieć naprawdę zły wpływ na nasze włosy. Farbowanie natomiast je osłabia. Czy jednak to oznacza, że farbowanie należy unikać? Zdecydowanie nie. Warto jednak używać kosmetyków, dzięki którym nasze włosy cały czas będą pozostawały w dobrej kondycji. O jakich kosmetykach w tym wypadku mowa? Przede wszystkim o odpowiednich szamponach. Na rynku jest wiele szamponów dla włosów farbowanych, które dodatkowo chronią kolor. Są one przeznaczone dla jasnych, jak i dla ciemnych włosów. Oczywiście najlepiej jest decydować się na takie, które są wykonane z naturalnych składników. Chemia zawarta w niektórych kosmetykach mogłaby bowiem sprawić, że stałyby się one jeszcze bardziej osłabione. Uzupełnieniem każdego dobrego szamponu, jest oczywiście odżywka. Najlepiej jest kupować kosmetyki seriami lub tej samej marki, jeśli nie ma jednej konkretnej linii. Są one bowiem tworzone tak, by wzajemnie się uzupełniały. To natomiast daje najlepsze efekty, szczególnie przy regularnym i długotrwałym ich stosowaniu.

Maska na włosy farbowane

Na rynku dostępne są także różnego rodzaju maski na włosy. Mają one zazwyczaj bardzo gęstą konsystencję. Nakładamy taki produkt na głowę i chwilę czekamy. Gdy spłuczemy maskę, od razu poczujemy różnicę. Włosy są bowiem miękkie, gładkie i lśniące. Nie trzeba takiego zabiegu wykonywać każdego dnia. Można spokojnie ograniczyć się do jednego razu w tygodniu. Oczywiście by nie przetłuścić sobie nadmiernie włosów, należy taką maskę bardzo dokładnie spłukać. Jeśli bowiem tego nie zrobimy, nasze włosy bardzo szybko będą przetłuszczone.

Profesjonalne zabiegi w gabinetach fryzjerskich

Oczywiście prócz stosowania kosmetyków w domu, można również udać się na jakiś zabieg do gabinetu fryzjerskiego. Oczywiście nie musimy z takich zabiegów korzystać cały czas, by zbytnio nie obciążyć swojego portfela. Warto jednak chociaż raz się wybrać i zobaczyć, jak zadziała to na nasze włosy. Zabiegów tego typu jest wiele, jednak zdecydowanie najpopularniejsza jest regeneracyjna kuracja na włosy. Dzięki niej będą one gładkie i odżywione. Oczywiście efekt nie jest trwały, choć utrzymuje się przez pewien czas. Warto w miarę możliwości takie zabiegi powtarzać, jednocześnie nie rezygnując z pielęgnacji włosów w domu.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

siedemnaście − 12 =